MU logo Udało się, po miesiącu ciężkiej pracy udało mi się ukończyć Mendicant University! Mam status absolwenta, jak ktoś nie wierzy to tutaj jest ich aktualna lista (:.

Czym jest właściwie jest MU? Jest to intesywny kurs programowania oparty w całości na projektach, gdzie lingua franca to Ruby. W ramach kursu każdy student zobowiązany jest do zrealizowania kilku projektów. Ich tematy są różne w zależności od sesji, ja zajmowałem się:

  • Codebar - biblioteka do dekodowania kodów kreskowych ze zdjęć,
  • Maildo - listy zadań obsługiwane za pośrednictwem poczty elektronicznej (API oparte na tytułach wiadomości email),
  • Mission of Mercy - open source’owy projekt do obsługi eventów z darmową obsługą dentystyczną na terenie Stanów Zjednoczonych (swoją drogą ciekawa inicjatywa, więcej można przeczytać w readme projektu),
  • Stocky - projekt ‘uniwersytecki’, podstawowe wykorzystanie łańcuchów markowa przy przewidywaniu wahań giełdy. Przeanalizowane dane historyczne pokazują oczywistą własność - historia wartości akcji poszczególnych spółek nie ma wpływu na ich przyszły kurs (;

Feedback jaki dostałem przy analizie pisanego kodu jest olbrzymi, jeszcze nigdy do tej pory nie spotkałem się z takim podejściem do pisania kodu. Podsumowując, dużo ciężkej pracy i frajdy z ukończenia kursu. Polecam każdemu!